Нова Звызда Над Голливудом
Сандра Ди, Sandra Dee
САНДРА ДИ

Тото острооке дівча Сандра Ди, котрого фотографию повысше видите, то дітина лемковского роду. Минувшого року єй имя заблестіло в Голливуді, як свіжа вечерня звізда. Єй дідо Аким Банько, родом из села Избы, Грибовского повіта, на Лемковині, то читатель нашой газеты “Карпатска Русь”, от єй початков. В місті Байонн, Н. Дж., где он жиє, и где родилася Сандра, он єст передовым общественным пионером, закладательом запомоговых братств, клубов и русскых парафий. Друга єй баба и дідо, то Александер Цимбаляк.

Сандра начала свою карьеру ище на 12 року житья. Єй взяли за модель. На 16 року она уж начала выступати в фильмах, на 18 року она уже была признана и принята в созвіздие Голливудскых акторов.

Сандра Ди обычайно приходила из Голливуд до Байонн каждого року на русскы Великодны Свята до свого любимого діда Акима Ванько, котрого она барз любит и шанує. Но сего року коли она вернула, то весь город Байонн уж витал єй не лем, як “дівча зо сусідства”, а яко Голливудску звідку. Витал єй майор, учители школ и весь народ. Для всіх того дня было велике торжество.

Кромі участи в фильмах Сандра Ди выступала и по телевизии, но ціле літо минувшого року она пробыла в Римі, беручи участие с такыми извістными акторами, як Рок Годсон, Джина Лоллобригида и Бобти Дарин в новом фильмі “Приходь, сентябрь”. В тот сам час, в Нью Йорку начал показуватися фильм с єй участием под назвом “Романоф и Жулиет”. В молодом віку, в яком єст Сандра, она уже заслужена для Голливуда, за ньом уж єст высше 10 ріжных фильмов, в котрых она брала участь.

Популярность Сандры Ди єст так велика, што минувшого літа на окладках десяти американскых журналов были уміщены єй фотографии в кольорах с историями єй житья в середині.

Недавно лем американска пресса подала новость, што “Универсально-международна красотка Сандра Ди перед своим поворотом в Рим подписала новый сімрочный контракт с компанийом продукции фильмов. Она припоминат, што то єст доказ, што думают о ней в Голливуд, бо такых контрактов Голливуд днеска трудно подписує с акторами.

За участь в фильмі Ю-1 она получила 150 тысяч долларов, но новый контракт гарантує єй подвойну сумму, котра каждого року буде подниматися выше.

Молодому лемковскому дівчатю красоткі не мушено желати успіхов, она их уж має.


Sandra Dee's Family
САНДРА ДИ на русскых великодных праздниках у свойой родины, мамы, бабы и дідов А. Цимбалика и А. Ванька в 1960 р.



[BACK]